at antrönürlüğü

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

at antrönürlüğü

Mesaj tarafından blackhan Bir Cuma Eyl. 12, 2008 10:31 pm

merhabalar arkdaşım sorularım antrönörün gün içerisin de yapması gerekenler ve bu iş için sabah kaçta başlayıp kaçta bitiryor kendine ayırdığı zman sosyal hayatı ne durumda
blackhan
Misafir

Geri: at antrönürlüğü

Mesaj tarafından dominate Bir C.tesi Eyl. 13, 2008 10:28 am

Bu soruna bu sitede cevap verebilecek aktif bir antrenör olduğunu sanmıyorum
dominate
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından hommocu Bir Paz Eyl. 28, 2008 10:04 pm

aslında ben ne yaptığından çok bu iş gerçekten pohpohlandığı kadar iyi bir meslekmi yoksa yine açıkta vasıfsız adam kalmasın oyunumu hiç bir sitede aleyhine yazı görmedim tanıdığım anrenör falanda yok soramıyorum doğrumu diye ek tercihde seçecem eğer bu kadar avantajlı bir meslek ise ve tabii boş kontenjanı varsa bilgisi olan olmayan cvp bekliyorum
hommocu
"Yeni Doğmuş Tay"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından dominate Bir Perş. Ekim 02, 2008 11:44 am

Bu mesleği yapmak birazda kişinin kendisinde bitiyo.Yani biraz girişken olacan.İşin inceliklerini bileceksinki diğerlerini saf dışı edebilecen.Ağzın laf yapıyor olacak.Birde hiç birşeyden gocunmayacaksın.Ayrıca yabancı dil bilmende senin artın olacak.İşte bunları gerçekleştirebilirsen bu işten bırak para kazanmayı köşe bile olursun.Ama ne olursa olsun bu işin yalnızca para için yapılmadığını , bu işin bir gönül işi olduğunu aklından çıkarmamalısın.Bundan sonrası için sana başarılar...
dominate
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından poyraz80 Bir Ptsi Ara. 01, 2008 10:59 am

doninate'ye katılıyorum bu aslında gönül işi herkes yapamaz.çevren olacak....say say bitmez..maddi açıdan da gerçekten manyak para var..
poyraz80
"Genç At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından dominate Bir Çarş. Ara. 03, 2008 10:47 pm

Poyraz saol
dominate
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından cosmic Bir Çarş. Ara. 03, 2008 11:19 pm

bnce sadece 2yıllık okulla olucak bişi değil bu meslek.okuldan önce aktif olarak atlarla ilşkin olucak binmesini bakmasını biliceksin biraz.bnm tanıdığım hiçbir antrenör at antrenörlüğü mezunu değil mesela.hepsi küçükten yetişmiş.yani aa böyle bi bölüm warmış okuyım bari iyi meslektir fln olmaz.anca ilgin wardır atlara biniciliğe öyle.yoksa bildiğim kadarıyla okulda pek bişi öğrenemiyosun helede sıfırdan başlıyosan...

cosmic
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından dominate Bir Paz Ara. 14, 2008 2:21 pm

Bencede 2 yılda binicilik öğrenilmez ama ilgin ve alakan olursa çok şey kazandırır senin için
dominate
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından cosmic Bir Ptsi Ara. 15, 2008 9:21 pm

binicilik öğrenilebilir ama antrenörlük daha fazla bi donanım we deneyim gerektirir bnce.o yüzden olmaz dedim..

cosmic
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından seyis Bir Salı Ara. 16, 2008 4:14 pm

poyraz80 demiş ki:doninate'ye katılıyorum bu aslında gönül işi herkes yapamaz.çevren olacak....say say bitmez..maddi açıdan da gerçekten manyak para var..
binicilik tesisleri çok mu kazanıyor yani? kar oranı yüksek mi? kısa sürede yatırım maliyetini karşılıyor mu?
seyis
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından dominate Bir C.tesi Ara. 20, 2008 3:42 pm

Bence poyraz80 binicilik sporunun oldukça maliyetli olduğunu belirtmek istemiş.Yoksa klüpler çok fazla para kazanamıyor.
dominate
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından cosmic Bir Ptsi Ara. 22, 2008 10:08 pm

dominate demiş ki:Bence poyraz80 binicilik sporunun oldukça maliyetli olduğunu belirtmek istemiş.Yoksa klüpler çok fazla para kazanamıyor.

açıkçası ben öyle düşünmüyorum.bence gayette kazanıyorlardır.düşünsenize en ucuz box kirası 500ytl.seyis we yem masrafları hariç tabi...

cosmic
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından dominate Bir Ptsi Ara. 22, 2008 10:34 pm

iyi ya ozaman.Hemen bizde bir at alalım.Ya da çiftlik kuralım
dominate
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından cosmic Bir Ptsi Ara. 22, 2008 10:35 pm

Kuralım Very Happy

cosmic
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından dominate Bir Ptsi Ara. 22, 2008 10:43 pm

Tamam ilk müşterimsen ol pansiyon ücretini peşin alayım (500 tl).Yem ve bakım ücreti hariç tabi Laughing Laughing
dominate
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından cosmic Bir Ptsi Ara. 22, 2008 10:44 pm

bi atım olsaydı...

cosmic
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından dominate Bir Ptsi Ara. 22, 2008 10:45 pm

Bir de at satalım san olmazsa
dominate
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından ozzuuum Bir Cuma Şub. 27, 2009 11:27 pm

Arkadaşlar herkese selam! Siteye az önce üye oldum ve kimilerinin merak ettiklerine elimden geldiğince bilgim sınırlarında yardımcı olabilirim.
Şu anda Fırat Üni.de (Elazığ) At Antrenörlüğü birinci sınıfta okuyorum. Dediğiniz gibi bu iş öyle "iyi iş ya para da bol yaparım" demekle olmuyor. Bi kere atlarla çok iyi bir iletişime sahip olmak gerekiyor. yukarıda arkadaşların dediği gibi de iyi bir çevreye sahip olmak ve ağzı bol laf yapan, atların yanısıra insan psikolojisinden de anlayan, bazı zor şartlara gocunmayan... ve bunlar gibi biirçok özelliğe sahip olan biri olmak gerekiyor. Ancak bunlar yeterli olmuyor. Arkadaşın dediği gibi halihazırda çalışan antrenörlerin %99'u diplomalı değil; çelirdekten yetişmiş antrenörlerdir. Ve bu da bizim gibi okul okuyan antrenörlerin önünü kapatmış durumda. Ha şöyle de bir durum var ki yeni yasalara göre hipodromda at koşturan at sahibi "DİPLOMALI" bir antrenör çalıştırmak zorunda. Ama bunu da kafasına göre bir antrenör çalıştırıp bize de cüzi bi ücret karşılığı imza attırarak çözmekteler.. Yani bu bölümü okumak isteyen arkadaşlara sözüm: hiç ama hiç tavsiye etmiyorum. Atlarla haşır neşir olmak istiyorsanız başka bir yol deneyin.. iş imkanı neredeyse yok..
ozzuuum
"Genç At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından cosmic Bir C.tesi Şub. 28, 2009 11:14 pm

Önce hoşgeldin diyim sonra sorularıma başlıyım=)
bn at antrenörlüğü okumayı çok düşündüm ama cesaret edemedim ama hala bu işin işinde,atlarla yakın olmak istiyorum ilerdede.mesela sen nasıl karar werdin bu bölümü okumaya? daha önceden ilgin weya tecrüben warmıydı binicilik konusunda? okulda yeteri kadar eğitim weriliyo mu yani sadece teorik mi yoksa uygulamada da gerekli eğitimi alabiliyomusunuz? biniş imkanlarınız nasıl? Heralde bu kadar yeter şimdilik:P ilk günden fazla zahmet wermeyelim=)

cosmic
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından ozzuuum Bir Paz Mart 01, 2009 12:41 am

Hoşbuldum! Smile
öncelikle şunu söyleyeyim zahmet olmaz Smile ben bu foruma bildiklerimi paylaşmak bilmediklerimi öğrenmek için kaydoldum.

Benim bölümü okumaya karar vermemde bir sürü neden vardı. Öncelikle veteriner fakültesine burdan dikey geçiş hakkı olmasıydı. Sonrasında küçüklüğümden beri atlara olan ilgim oldu. Ailemde 3 tane veteriner hekim var bu yüzdende ister istemez hayvanlara karşı büyük bir ilgim ve sevgim var. Ama at ve köpeklere ayrı bi nası derler aşkım var diyebilirim:) Bu yüzdende hem atlara daha fazla yakın olabilmek hemde veteriner fak.ne geçebilmek için seçtim antrenörlüğü.
Biniclikteki tecrübeye gelince; 3-4 sene önce kendiside veteriner olan eniştemin bir at çiftliği vardı. bi kaç ay orada ilgilenmiştim binicilikle ama çiftlik elden gidince binicilik olayı da sona erdi ne yazıkki:(( ki şöyle de birşey var antrenör zaten çok fazla binmez ata. Çünkü antrenör düz koşu atlarını yetiştirir. onlarada jokeylerden başkasının binmesi iyi olmaz çünkü bilirsinizki jokeyler özel insanlar. çok küçük boylarda ve çok hafiflerdir. her antrenörde bu özellikleri taşımadığı için binmezler.

Okuldaki eğitime gelince; Türkiye'de bu eğitimi en iyi İzmitteki kocaeli üni.ne bağlı Körfez M.Y.O vermekte. orada 30 kadar at ve oldukça güzel bir eğitim alanı var. Ne yazıkki benim okulum yeni açılmış henüz ikinci senesinde olduğu için ne atımız var ne de padokumuz.. Ancak teorik olarak her yerde gerçekten iyi eğitim veriyorlar. Ne yazıkki uygulama konusunda benim okduğum okul oldukça zayıf.. Bu da Türkiye'de eğitim sisteminin bozuk işleyişinden kaynaklı..

Umarım sorularınıza cevaplarınızı bulmuşsunuzdur:) baya da uzun yazmışım sıkmamışımdır umarım..
ozzuuum
"Genç At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından cosmic Bir Paz Mart 01, 2009 8:46 pm

sıkılmak ne kelime çok açıklayıcı oldu sağol.ama ben düz koşuyla ilgilenmiyorum ztn.ilerde bi mucize olursa eğer binicilik antrenörü olmak istiyorum we anladığm kadaryla at antrenörlüğü bölümü düz koşu atları antrenörleri yetiştiriyo.eğer öyleyse bu bölümü okumamın bi anlamı olmaz.umarım sen de veterinerliğe geçiş yapabilirsin.gerçkten güzel bölüm sayısalcı olsaydım isterdim..

cosmic
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından ozzuuum Bir Paz Mart 01, 2009 10:07 pm

yardım edebildiysem ne mutlu.. Yine merak ettiğiniz bildiğim şeyler olursa yardım etmeye her zaman hazırım. Rahatlıkla sorabilirsiniz..
Evet bencede Veterinerliğe geçiş yapabilirim. En büyük hayalim içinde atların ve köpeklerin bol keseden olduğu bi çiftlikte hekimlik yapmak. Hatta eğer bu sene sınavda mat2 yi kaydırmamış olsaydım veteriner fakültesine girseydim böyle bir çiftliğin sahibi bile olabilirdim Sad Sad ama geçte olsa hayallerimin peşinden koşmaya çalışıyorum..
Sayısalcı olmanın verdiği bir avantajda var tabii ama 2yıl antrenörlük 5 yıl da veterinerlik okumak gerektiğini gördükçe gözüm birazda korkuyor açıkçası..
Yaş şimdi 20:) okllar bittiğinde eni iyi ihitmal 27 olacak Smile geç kalmış olmaktan korkuyorum birazda...
ozzuuum
"Genç At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından cosmic Bir Paz Mart 01, 2009 11:50 pm

geç sayılmaz bnce=)

cosmic
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından ozzuuum Bir Ptsi Mart 02, 2009 4:21 pm

umarım dediğin gibi olur Wink
ozzuuum
"Genç At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından turkeruz Bir Çarş. Mayıs 27, 2009 7:29 pm

bu sene öss ye gircem sizce at antrenörlüğü veya at işletmeciliği
bölümünü tercik etsem okul sonunda iş imkanım olurmu?okurken
zorlanabilirmiyim atları severim ama sevmek ve eğitmek farklı şeyler!
okulu okuğuma değermi ya da sizce antrenörlük mü yoksa işletmecilik mi?
hangisi daha antajlı iş imkanı bakımında.gördüğüm kadarıyla bu
bölümlerde okuyan arkadaşlar var özellikle onlar yardımcı olursa
sevinirim...ya bide at antrenörlüğü ve at işletmeciliği EA-1 den alıyor sonra nasıl veteriner fakültesine geçiş oluyor ben anlayamadım sana zahmet olmazsa bi anlatıver...
turkeruz
"Yeni Doğmuş Tay"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Sponsored content

Sponsored content

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics