SIZCE ATLI SPORLAR ETIK MI DEGIL MI ?

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Geri: SIZCE ATLI SPORLAR ETIK MI DEGIL MI ?

Mesaj tarafından dominate Bir Cuma Kas. 07, 2008 5:59 pm

okuyalım bakalım
dominate
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Geri: SIZCE ATLI SPORLAR ETIK MI DEGIL MI ?

Mesaj tarafından atkoLik__bLairr Bir Paz Haz. 21, 2009 5:58 pm

bence atLı sporLar qayet eğLenceLi sorunsuz ve zevkLi yerLer....hakLısınz ata biniyorum deyip ata eziyet eden insanLar yok da değiL ama ben de atLı sporDa biniyorum...atLI sporDan bi sürü arkadasım var...hiç biri sizin dediqiniz qibi atLara böbürLenmek ve eziyet etmek için binen insanLar değiL......

simdi bu bi qeneLLeme deqiL doqruuu...ama bu tip insanLar sadece atLısporda varoLan insanLar deqiL...ne insanLar qördüm köydedee biniyoLar ama yne ata eziyet ediyorLar....

atLı sporLarda biniciLik eqtimi veriLir....nasıL dizqin tutuLur, nasıL süratLi,dörtnL yapıLır...ata nasıL eziyet etmedn enqeL atLattırıLır...istekLerimiz nasıL baskı yapmadn uyquLandırıLır....

bide söyLe düşünün köyde ata binen insanLara kim eqitim veriyo??? ya da cayırda patikada at aLıp öyLesine binen insanLar ne biLiyo?? evet ata binebiLiyoLar ama düzqün ve sağLıkLI bi binişmi bu?? hiç düşündünüzmü?? beLki siz ve atınız cayıtLıkLarda qezmeyi seviyosunuz....bu herkesin hosuna qider ama "SAĞLIKLI VE DÜZGÜN" bir biniş oLduqunda atınızın daha cok hosuna qider (:

ayrıca mahmuz ve kamcıda o kadar korkuLuncak ve yadırqancak maLzemeLer deqiL....niL abLa mahmuz kuLLanmaktn ürküyorum demişş...ürküLcek bi durum deqiL ki bu..!! öLcüLerini kaçırmadan ve atın canını yakmayacak sekiLde kuLLanıLdıqında ne kamcı ne de mahmuz zararLı ve eziyetci maLzemeLer deqiLdir....bunLar yardımcıLardır...qerekmedkce kuLLanıLmamaLıdır.....sesinizLe vucudunuzLa baLdırLarınızLa ata cesaret vermeLi ona qüvendiinizi beLLi etMeli ve iLeri sürmeLisiniz...

o sizin siz de onun sınırLarını ve zevkLerini biLdikce zaten her ikiniizde bundan zevk aLır..(:

ve su unutuLmamaLıdırki atLa oLan iLişkiLerinizde "siz beyin o ise vucuttur bu unutuLmaamLıdır..!! akssi haLde atLa kuruLan iLişkiLer pek saqLıkLI oLmayabiLir..!! (:"

bu uzun yazıyı okuyanLara cok teşekkürLer xD
lol!
atkoLik__bLairr
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics