Dersler nasıl gidiyor?

1 sayfadaki 4 sayfası 1, 2, 3, 4  Sonraki

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Dersler nasıl gidiyor?

Mesaj tarafından Admin Bir C.tesi Şub. 10, 2007 8:01 pm

Kursa gidenler, haydi anlatın bakalım ne nasıl olsa daha iyi olurdu yada nelerden en çok memnunsunuz kursta?

Admin
Admin

Kullanıcı profilini gör

guven??

Mesaj tarafından yagız Bir Çarş. Şub. 21, 2007 11:19 am

selam,

arkadaslar siz ne kadar zamandır ata biniyorsunuz. aslında sormak
istedigim ne kadar zamanda yanınızda hocanız yokken zevk alarak binmeye
basladınız. yani hocam bana cok guven veriyor. kısa bir sureligine
manejden cıkınca kendimi "aynen devam et ne olacak ki" diye yatıstırmam
gerekıyor cunku birden gerildigimi hissediyorum. geldigini gorunce bir "oh" cekıyorum. buna benzer olay
yasadınız mı sız de?

yagız
"Tay"

Kullanıcı profilini gör

merhaba

Mesaj tarafından ozcan Bir Salı Şub. 27, 2007 4:48 pm

bugün 5. dersime girdim, daha önce ata hiç binmeyen ve ata binmenin nasıl bir duygu olduğunu bilmeyen biri olarak şunu söyleyebilirim 1. ders ne kadar heyecanlandıysam 5. derste te bu heyecan devam etti bu sporun kesinlikle zevkli ve estetik bir spor olduğunu düşünüyorum, sanırım gitgide bağımlısı oluyorum ve elimden geldiğince bu spora devam etmeyi düşünüyorum.

herkese saygılar.
ozcan
"Yeni Doğmuş Tay"

Kullanıcı profilini gör

Geri: Dersler nasıl gidiyor?

Mesaj tarafından Admin Bir Cuma Mart 09, 2007 8:54 pm

valla yagız, hoca bazen anne baba gibi geliyo insana, hep yanında olsun istiyorsun. bak mesela ben de geçen gün hoca engelin yanında değil de köşedeki bankın orada duruyo diye engele gelemedim:D arada 20 metre var diye sadece geek

Admin
Admin

Kullanıcı profilini gör

:(

Mesaj tarafından yagız Bir Perş. Mart 15, 2007 4:00 pm

ıkı haftadir kursa haftada bir gitmek zorunda kaldim. onceden sabahtan
gidiyordum simdi aksam gitmek zorundayim. en kısa zamanda yine eskisi
gibi haftada iki sabah gitmek istiyorum. bir kac gundur bunu
dusunuyorum nasil isleri yoluna koyacagim diye. gecen hafta k derste de
hic eglenmedim. baska bir ata bindim ben onu degil o beni yonetti.
umarim bugun de oyle olmaz. Crying or Very sad

yagız
"Tay"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Goldenarrow Bir Çarş. Nis. 11, 2007 10:46 pm

Kurslar çok keyifli gidiyor.2 oğlumuz eşim ve ben hepberaber kursiyeriz:heart:
7 yaşındaki oğlumuz çok iyi.Çok kolay adapte oldu ve çok başarılı.
Eşimde de sorun yok.
Ama ben derslerdeki otur-kalk olayından zorlanıyorum:roll:
Bu hafta daha rahat geçecek.Tempoyu yakaladım mı sorun yok.
Goldenarrow
"Yeni Doğmuş Tay"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Sheakes Bir Ptsi Mayıs 07, 2007 5:57 pm

Merhaba arkadaslar Smile

Ben henüz bu sporda yeniyim bunca yıl nerdeydim bende bilmiyorum Smile aşkımı buldum yani atlarmış ahahah cheers

Herneyse henüz lonjdan yeni çıktım. Hocalarım çok iyi gittiğimi söylüyorlar fakat şöyle bir sorunum var sizede sorayım .

İlk olarak bir ata bindim cok tatlı bir attı iyi niyetliydi sakin sakin adi süratte gittik. Bende biraz boy var 1.85 ayaklarım atın gövdesinin altında oturup kalkarken ayaklarımı atın karnına vurmak bayağı zor oluyor bitürlü adi süratten çıkamadık Smile

Sonra bir arap atına bindim ( süper bir his ) ama at benim amatör olduğumu anladı Smile dalga geçti Very Happy:D:D

Simdi kırbaçla eğitim verilmiş ona sanırım neyse vuruyorum ayaklarımla sonra kırbaçla at gidiyor neyse bi anda duruyor hadiii Smile saga git diyorum daire çiziyor bi durdu at bidaha gitmedi..

acıyorum yavaş vuruyorum sonra sert vurdum 2 adım gitti ben bu atı götüremedim onda inat varsa bendede var Smile inanın tam 2 saat atın üstünde kaldım hava karardı ve biz bi gidiyoruz bir duruyoruz

hoca in artık diyor ben diyorum inmem gidecek neyse sonra servisimiz kalkıcagı için indim Smile ama yardım edin arap atlarına özel yapmam gereken birşeymi var yoksa normalmi?

Hatta bana istediginiz herşeyi söyleyin ben internette ne bulsam okuyorum hepsi yararlı oluyor
Sheakes
"Yeni Doğmuş Tay"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından vet_tub Bir Çarş. Mayıs 16, 2007 3:34 pm

[size=9]dersler süpper yaa bugün bi kere daha çoook sevdim kulubümüü!!eminim gitgide çokk daha ii olcakk:cheers: [/size]

"Tay"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından ipek Bir Cuma Mayıs 18, 2007 6:47 pm

Selam Sheakes!
Atlara ırklarına/cinslerine gore davranılmaz =) yani arap atına, avrupa atından farklı bi muamele yapmana gerek yok Very Happy atın gitmemesinin nedeni yorgun olması olabilir veya hantal bi at ise daha kuvvetli baldır yapabilirsin veya sert bi kamci veya mahmuz kullanabilrsin =))
ipek
"Tay"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından t.e.d Bir Çarş. Mayıs 23, 2007 2:27 pm

fark budur!!! iste İpk hoca buu :d
t.e.d
"Genç At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından ipek Bir Çarş. Mayıs 23, 2007 8:32 pm

bö tugrul Very Happy
ipek
"Tay"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından t.e.d Bir Perş. Mayıs 24, 2007 8:35 am

ne böö!! ne söylesek suç Very Happy İpek hoca dıos oda suç Very Happy
t.e.d
"Genç At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından t.e.d Bir Perş. Mayıs 24, 2007 8:39 am

yha bide bnm sornum war maniye gelirken dibine kdr tutmalımıym yoksa biraz bacak yapıp ileri çıkması mı lasım bacak yapıp ileri çıkartısam atın bi fulesi 3,5 mt actğm zamanda bu seferde fule gelmio ?????
t.e.d
"Genç At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından t.e.d Bir Paz Mayıs 27, 2007 8:33 pm

bende hıc bısıe cwp yazmıcam Wink
t.e.d
"Genç At"

Kullanıcı profilini gör

binicilik dersi vidyoları

Mesaj tarafından seyis Bir Çarş. Ekim 10, 2007 1:36 am

seyis
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Esin Bir Ptsi Mayıs 19, 2008 4:09 pm

valla ben de acemiyim daha lonjdan çıkamadım henüz,dersler güzel gidiyo da bizim atlar bide sakin olsa.. boğuşa boğuşa biniyoruz çoğu zaman. hele biz lonjdayken araziden diğer atlar gelmesin... kapışmasınlar diye yüreğim ağzımdan çıkıyo resmen...aslında bi yandan güzel bişey yani onları biz eğitiyoruz bi yandan da zor atlarda işi öğrenmek sonrası için daha güzel olur herhalde. ama can tehlikesi var tabiki Wink bide göze mi geliyoruz nedir bilemedim, uludağ atlı spor topluluğu olarak üniversitemizin şenliklerinde engel atlamada hocamız ve bi arkadaşımız düştü çok kötü.. çiftliğe yeni gelen bi atımız yolda kaza yaptı ve paramparça getirildi çiftliğe(ölmemesi mucize ve şuan çok iyi şükür ki) atlarımız kapışma vakalarından ötürü şuan bitanesi klinikte, daha sürer bu böyle. hatta ben geçen şenliklerde düşen atla lonjda çalışırken çok kötü düşüyodum,at durduk yere tökezledi ve ön ayakları üzerine düştü ben de boyundan yuvarlanabilirdim boş bi anıma gelseydi..şuan sağ ön ayağı sekiyo..öle işte, dersler yine de sakin geçiyo sayılır...
Esin
"Tay"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Admin Bir Ptsi Mayıs 19, 2008 7:50 pm

Esin,

Valla yazdıkların beni çok üzdü... Kazaya özellikle üzüldüm at açısından. o atı bir daha vana bindiremezsiniz artık, çok korkar. Ben Uludağ üni.nin binicilik kulübünü merak ediyordum. Öğrenmek istedğim çok şey var. Mesela size antrenör olarak sertifikalı vs. birileri mi var? Nasıl hocalar? Atlarınızı nereden sağlıyorsunuz? Nasıl atlar? Katılımınız nasıl ve ücret iişini nasıl hallediyorsunz? çok soru sordum sanırım ama cevaplarsan sevinirim.)

Bir de, umarım daha fazla kaza bela yaşamazsınız. Önlemlerinizi alın, togunuzu takın, zemininizi güzelleştirin, ulaşım için daha kaliteli bir yol bulun, riskleri azaltın. Bu iş "öylesine" yapılacak bir iş değil maalesef, sabırlı ve idealist olmak gerekiyor.Bir de güvenliğe çok önem vermek... Pin pon değil sonuçta:)

Admin
Admin

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Esin Bir Salı Mayıs 20, 2008 11:31 pm

biz de çok üzüldük her türlü tedbiri almaya çalışıyoruz eldivenine kadar tam tertibat giyinip binişe çıkıyoruz, acemi kişilere at teslim etmiyoruz, belli atları yanyana getirmiyoruz gibi gibi pek çok şey ama biz malesefki çok ufak bi topluluğuz, yani büyük çiftlikler gibi çok imkanlarımız yok.. şuan kullanılan malzemelerin dışında yedekte pek çok at malzememiz var, ünivin bütçesinden bi para geliyo sanırım tam bilmiyorum ama sonuçta üniv e bağlıyız ek gelirimiz yok, atların yiyecekleri de ordan karşılanıyo. sağlıkla ilgili yine ünivin veteriner fakültesi sorumluydu ama şimdi yeni bi hayvan hastanesi açıldı ve atları orda ücretsiz tedavi ettiriyoruz(o da ünivin içinde). çiftliğe gelen nalbantın parasına kadar ünivin ayırdığı bütçe kullanılıyo sanırım. bizler para ödemiyoruz topluluğa ve sadece biniş yapmıyoruz orası ve atlar bizimmiş gibi bakımlarından da sorumluyuz. 4 eğitmenimiz var 1996 dan beri ordalar(tarihimizde buna dayanıyo zaten), onlar üniversitenin atlı süvarileri, geniş bi arazimiz var ve o ormanlık alanın güvenliğinden ve bizim biniş eğitimimizden sorumlular. sertifika durumları hakkında bi bilgim yok. atlarımıza gelince bu öğrencilere sunulan aktiviteyi çok beğenmiş zenginlerce hiybe edilmiş hediye atlarımız var, hipodromdan getirilenler var ki bunlar genelde eğitimi çok olmayan atlar,biraz yabaniler yani. bitane de yarış birincisi bi atımız var(tam nerede birincilikler almış bilmiyorum) ama bi hastalığı olduğu için bize getirilmiş. müthiş yürekli bi at ama tedavisi hep göz altında ve çok çok yormuyoruz onu. keles at çifliğinden yine topluluğa verilmiş atlarımız var.şuan 4 tane arap atı, 3 tane ingiliz atı,1 tane ingiliz halfinger karması atımız iki tane de fayton atımız var. öğrencilere gelince üye sayımız şuan 130 sanırım ama toplasak çifliğe gelen 50 kişi var. millete atlarla ilgilenmek zor geliyo,bi heves yazılıyolar sonrası yok. sadece biniş yapmak istiyolar ya da oradaki disiplin hoşlarına gitmiyo bu işi ciddiye almıyolar gibi gibi. oysa herkes kafasına göre davranırsa atları hiç kontrol edemeyiz ve bu işte tecrübe çok önemli, bi üstünden öğrenilecek her zaman için bişeyler vardır. neyse bu sürekli üyeler yani bizler programa göre belli günler gidiyoruz oraya, böylece işbirliği ve bi düzen sağlanmış oluyo. tabi topluluk olmanın üniv platformunda olmanın getirdiği güzellikler var, toplanıp atlarla ilgili çiftliğimiz dışında pek çok aktiviteler yapıyoruz. atlı spor olarak hipodromda bi hipoterapi projesi gerçekleştirdik mesela. çiftlik diyorum hep ama yani ormanın içinde ünite ünite ayrılmış bi alan orası, koyun keçi ünitesinden, bıldrcına, köpekten, domuza, arıcılığa kadar pek çok ünite var. onların arasına kurulmuş 2 manej alanı olan bi ahır diyeyim ben ama veterinerliğin inceleme alanına girmiyo, orası bu topluluğun evi yani. öle işte, ondan bizim atlar pek sakin değiller çünkü at yetiştiren bi çiftlik değiliz,çok kaliteli daha doğrusu eğitimli atlarımız yok. herşeyiyle bu işi ciddiye almış , atlara gönlünü vermiş ve sorumluk bilen bi topluluğuz, neticede canla uğraşıyoruz hem bizimkiyle hem de atlarınkiyle...sormak istediğin sorular olursa sorabilirsin tabiki bildiğim kadarıyla anlatırım..
Esin
"Tay"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Admin Bir Çarş. Mayıs 21, 2008 8:18 am

Oh çok teşekkür ederim, uğraştırdım seni:) Ama baya bi bilgilendik. Dediğin ciddiyet konusu bizde de geçerli. Kursu açtım, insanlar bana mesaj atıyorlar, "ay aman çok pahallı(bunu diyenlerin altında jip, gözünde gucci gözlük), of aman çok uzak(1 dolmuş mesafesi. 10dk.yol), ay korktum bıraktım", ve bütün bunlar içerisinde ata bakmalarını bile beklemiyoruz, ekmek elden su gölden indirimli ders alıyorlar v.s... Tembele bahane çok yani... Hep şunu düşünüyorum, bu insanlar ileride sıradan insanlar olarak kalacaklar, iş hayatında en fazla torpille yükselecekler. Ama bizi bu insanlardan ayıran bir şeyin olduğunu görmek çok güzel. İnsanın egosunu okşuyor:)
Siz de lütfen elinizden gelenin en iyisini yapmaya devam edin. Çok güzel bir iş yapıyorsunuz. Ben gittiğim küçük yerlerde, özensiz yapılmış bir şey görünce, örneğin manejin çitinde bir çivi var, ata batabilir diyorum, alıyorum bir çekiç, düzeltiveriyorum. Para değil, zaman değil, hiç bir şeyimden eksilen bir şey yok. Bunu herkes yapabilir. Orayı daha fazla renklendirmek sizin elinizde. Keşke benim üniversitem de böyle bir şeye evet dese.

Admin
Admin

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Esin Bir Çarş. Mayıs 21, 2008 6:22 pm

gerçekten haklısın, biz atlar sayesinde farkında olmadan sadece fiziksel olarak değil, ruh sağlığı olarak da gelişiyoruz, olgunlaşıyoruz, güçleniyoruz. iyi ki böyle bi işin içindeyim, keşke her üniversitede olsa, hatta ünivler arası müsabakalar bile yapabilsek ama yok malesef. eldekinin kıymetini bilmek lazım...
Esin
"Tay"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından cosmic Bir Cuma Haz. 06, 2008 8:00 pm

dün 4.dersimdi bgn de 5 oldu..anlicanız baya acemiyim ama lonju bıraktık walla 2.derste.dün de bgn de üzengisiz adi süratli yaptık(herkesin niye isyan ettiğini şmdi daha iyi anladm tabi=) denge kurmak için çok hırpaladım kndimi ilk başta ama acaip faydasını gördüm üzengisiz çalışmanın(baldırlarımın uyuşması hariç tabi).oturuş,denge,ellerin ayakların duruşu falan herşey daha güzel oturdu bgn yerine..güzel bi ders oldu yani bnm için,hocam da memnun kaldı=)) paylaşmak istedimm Laughing walla bidaki dersi sabırsızlıkla bekliyorummm

cosmic
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından caykasigi Bir C.tesi Haz. 07, 2008 3:35 am

bu pazartesi 3.dersimi alacagim. biz dersleri aksam yapiyoruz. her hafta baska bir at veriyorlar ogrencilere. bir saat kadar ati sevme, timarlama egerleme vs. yapiliyor. sonra da binise geciliyor. ben dillerini (hollandaca)bilmedigim icin ingce ceviriyorlar bazen ama herseyi anlayamiyorum. son dersten sonraki 5 gun acayip agrilarim vardi baldir bolgemde. kendimi cok kotu kasmisim. biz ustundeyken atlari kosturuyorlar. dusmemek icin ciprasirken hoca otur kalk diyor, deli oluyorum:) ama inanilmaz keyifli:)
4.dersten sonra kurs bitecek. yaz tatili oldugu icin ogrenci fiyati uygulanmicakmis. 10 ders icin 150 euro civari para istiyorlar bundan sonra. bana pahali geldi ama birakmayi da istemiyorum. biraz az gezer az yerim diyorum kendi kendime:)
tr ile karsilastirinca sanirim daha uygun degil mi?
caykasigi
"Tay"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından cosmic Bir C.tesi Haz. 07, 2008 9:46 pm

walla ankara atlı sporda da 1ders(yarım saat) 30ytl.karşılaştırıldığın zaman aynı yani.. ama sizin derslerin süresi nekadar onu bilemiyorum tabi! gerçi insana bikere bulaşınca napıp edip gidiyo yani.bn de aynen senin gbi 'biraz az gezer az yerim' diyip elime geçen her parada atlara koşuyorum;) hele bi de serbest binişe geçtiğin zaman eminim daha çok keyif alıcaksın. bu da binevi hastalık işte Smile

cosmic
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından cosmic Bir Cuma Haz. 20, 2008 9:02 pm

bi süredir kimse bişi yazmamş bari bn yazıyım dedim:) bgn araziye çıktık bi hocayla inanılmaz güzeldi ya..saolsun hocam da 1 saat dolaştık.daha çok adeta gittik ama yer yer de süratli yaptık(dörtnal şuan için imaknsız tabi o yolda) Acemi olduğum için hocam korktu süratli yaptırmaya ama bana kalsa bütün yolu süratli giderdim yani Very Happy ah bi atım olsa da kafama estiği zaman araziye çıkabilsem..

cosmic
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından seyis Bir Paz Haz. 22, 2008 8:59 pm

yalnız gitme, düşersen yanında biri olsun. yanınızda mutlaka cep telefonu olsun. kaza olursa yardım çağırmak için.
seyis
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Sponsored content

Sponsored content

1 sayfadaki 4 sayfası 1, 2, 3, 4  Sonraki

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics