tek seçenek at binmek olmamalı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

tek seçenek at binmek olmamalı

Mesaj tarafından seyis Bir C.tesi Ara. 27, 2008 1:45 am

binicilik tesislerine tek seçenek at binmek olmamalı. bence insanlar evde nasıl akvaryum seyrediyorsa , binicilik tesisinde de atları seyredebilmeli. youtube'ta atların çitle çevrili geniş alanlarda binicisiz, tamamen kendi keyifleri için koştukları vidyoları çok büyük zevkle seyrediyorum. insanlar o görüntülere karşı kahvesini çayını yudumlayabilmeli, yemeklerini yiyebilmeli, sohbet edebilmeliler. ayrıca ziyaretçilere at bakımı hakkında uygulamalı derler verilebilir. at arabaları da olmalı
seyis
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Geri: tek seçenek at binmek olmamalı

Mesaj tarafından Admin Bir Paz Ara. 28, 2008 10:22 am

çok haklısın seyis. ben de böyle bir ortamı katı kuralların çevrelediği ve sadece engel atlama-binicilik sporunun yapıldığı yerler olmasına tercih ederim. atlar bazen sadece oldukları gibi özgürce koşup dolaşırken güzeller yeterince. burada yağmurdan sonra hava güzel olunca ortam çok hoş oluyor. atları maneje salıyoruz, inanın onları seyretmek binmekten daha çok keyif veriyor. böyle günlerde kendimi "acaba yanış taraftan mı yaklaşıyoruz" diye sorgulamadan edemiyorum. yani hem atlara bu özgürlüğü tanıyıp hem de onlara arada sırada binemez miyiz? niye illaki engel atlamalı, yarış koşmalı bu hayvanlar bizim isteğimizle, diye soruyorum. tabii öbür yandan da "ah bir atım olsa da dresaj müsabakasına girebilsem keşke" diyorum o ayrıSmile)) kafam karışık yani...

Admin
Admin

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Admin Bir Paz Ara. 28, 2008 10:24 am

bunun haricinde zaten etkinlik olarak onları izleyebileceğiniz bir yer, artı fayton v.b. bulunabilir tabii. teorik dersler ise zaten bir kulüpte verilmiyorsa orası ders vermiyor geçiştiriyor demektir.

Admin
Admin

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından seyis Bir Paz Ara. 28, 2008 9:26 pm

Admin demiş ki:çok haklısın seyis. ben de böyle bir ortamı katı kuralların çevrelediği ve sadece engel atlama-binicilik sporunun yapıldığı yerler olmasına tercih ederim. atlar bazen sadece oldukları gibi özgürce koşup dolaşırken güzeller yeterince. burada yağmurdan sonra hava güzel olunca ortam çok hoş oluyor. atları maneje salıyoruz, inanın onları seyretmek binmekten daha çok keyif veriyor. böyle günlerde kendimi "acaba yanış taraftan mı yaklaşıyoruz" diye sorgulamadan edemiyorum. yani hem atlara bu özgürlüğü tanıyıp hem de onlara arada sırada binemez miyiz? niye illaki engel atlamalı, yarış koşmalı bu hayvanlar bizim isteğimizle, diye soruyorum. tabii öbür yandan da "ah bir atım olsa da dresaj müsabakasına girebilsem keşke" diyorum o ayrıSmile)) kafam karışık yani...
dreasj eğitimi almış atın hareketleri de ayrı bir ahenk ve güzellik olur. salındıkları zaman da daha güzel hareket ederler belki
seyis
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından dominate Bir Ptsi Ara. 29, 2008 8:58 pm

Ya zaten çoğu çiftlikte tek seçenek at binmek değil.Gelip kahvenizide yudumlaya biliyorsunuz.Kahvaltınızı da yapabiliyorsunuz.Safari yapma imkanı sağlayan çiftlikler ve bir sürü etkinlik düzeyleyen çiftlikler bile var.
dominate
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından cosmic Bir Salı Ara. 30, 2008 10:34 pm

bunu demek istemediler sanırım dominate.sorun kahwaltı yapmak weya kahwe içmek değil.bunları atları izlerken yapabilmek.hemde binicisiz özgürce salınan koşan atları we maalesef bn böyle bi uygulama duymadım hiç.gerçekten de güzel olurdu.seyisin dediği gbi akwaryum misali izlerdik onları çayımızı yudumlarken..

cosmic
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından sedakurt Bir C.tesi Mayıs 23, 2009 3:39 pm

seyis demiş ki:binicilik tesislerine tek seçenek at binmek olmamalı. bence insanlar evde nasıl akvaryum seyrediyorsa , binicilik tesisinde de atları seyredebilmeli. youtube'ta atların çitle çevrili geniş alanlarda binicisiz, tamamen kendi keyifleri için koştukları vidyoları çok büyük zevkle seyrediyorum. insanlar o görüntülere karşı kahvesini çayını yudumlayabilmeli, yemeklerini yiyebilmeli, sohbet edebilmeliler. ayrıca ziyaretçilere at bakımı hakkında uygulamalı derler verilebilir. at arabaları da olmalı

Kesinlikle haklısın! Mesela ben atlara binmekten ziyade onları seyretmeyi çok çok çoook daha fazla seviyorum. Bana huzur veriyorlar,sitresimi atıyorum,hayal kuruyorum vs vs.. Gerçekten harika olurdu. Bence böyle yerler vardır ama Türkiye ' de olmadığı kesin Crying or Very sad Ki olsa bile hangi şehirde olur? Kaçımızın gidebilme imkanı olurdu ?
sedakurt
"Usta At"

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Sponsored content

Sponsored content

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön